Kokusuz İlaçlama

KOKUSUZ İLAÇLAMA

Kokusuz Haşere İlaçlama

Yaşamlarını milyonlarca yıldır sürdüren haşereler, bu süre içerisinde defalarca mutasyon geçirerek daha da dayanıklı hale gelmişlerdir. İnsanlık yüzlerce yıldır kullandığı haşerelerle mücadele etmek için pek çok yöntem geliştirmiştir ama bu yöntemlerin pek çoğu mutasyonları baş döndürücü bir hızla devam eden haşereleri yok etmekte kayda değer başarılar sağlayamamıştır.

İlaçlama yöntemi ise 20. yüzyılın sonları ile içinde bulunduğumuz dönemde, haşereyle mücadelede son derece etkili bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Ancak bu yöntem, sadece ehil ve eğitimli ekipler tarafından, son model teknik ve teknolojik cihazlar kullanılarak ve çevreye ve diğer canlıların sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla istenen etkiyi yapmaktadır.

Haşere ilaçları, amatörler, ehil olmayan kişiler ve kurumsal olmayan firmalar tarafından kullanıldığı zaman yarardan çok zarar verme potansiyeline sahiptir. Menşei ve içeriği belli olmayan ürünler ile neticede bir kimyasal karışım olan haşere ilaçlarının sorumsuzca kullanılması, insanlar ile diğer canlıların hayatına kastedebilir, söz konusu mekânı yoğun bir biçimde zehre maruz bırakabilir.

Kokusuz ilaçlama ile ilgili Sorular:

1-Kokusuz ilaçlar insan sağlığı için tehlikeli mi?

Gerekli önlemler alındıktan sonra, kokusuz ürünlerle uygulama yapılan ortamlara girilebilir ve yaşantıya devam edilebilir.  Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler. İlaçlama servisimize başvurunuz.

2-Kokusuz ilaçlama esnasında ilaçlanan alanı terk edilmeli miyiz?

Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan yerleri terk etmeye gerek yoktur fakat tedbir açısından yarım saat terk edilse daha sağlıklı olur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solarsa herhangi bir zehirleme yapmaz ve öldürmez fakat solunmazsa daha güzel olur. Çünkü bazı insan bünyesi çok hassastır ve bundan çabuk etkilene bilir. İlaçlama servisimize başvurunuz.

3-Kokusuz ilaç uygulaması nasıl uygulanır?

Kokusuz ilaçlar su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçlar mutlaka ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanmalı. Kokusuz ilaçlar günün herhangi bir saatinde kullanılmasında bir sakınca yoktur.İlaçlama servisimize başvurunuz.

4-Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra neler yapılır?

Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra mutfaktaki tabak ve çanaklar yıkanmalı ve evler veya ilaçlanan yerler yüzeysel temizlenmeli. Kokusuz ilaçlamada asla dip bucak yerler temizlenmemeli çünkü ilaçlar zaman içinde etkisini gösterir. İlaçlama servisimize başvurunuz.

5-Kokusuz ilaçlama yapılan yerler ne kadar kapalı tutulmalı?

Kokusuz ilaçlama yapılan alanları kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur ama yinede ilaçlama esnasında yarım saat veya 1 saat ilaçlanan ortamda bulunmamak en güzelidir. İlaçlama servisimize başvurunuz.

6-Kokusuz ilaçlama sonrası evler havalandırılmalı?

Kokusuz ilaçlama, İnsanlar yaşadığı alanları ister ilaçlatır ister ilaçlatmazsın her gün mutlaka belli saatlerde havalandırmalı. Kokusuz ilaçlar ile yapılan ilaçlama sonrası mutlaka evlerimizi ve ilaçlanan alanı belli bir süre havalandırmada fayda vardır. İlaçlama servisimize başvurunuz.