Koronavirüs Dezenfeksiyonu

Ankara’da evinize iş yerinize uygulayacağımız dezenfektan sayesinde Corono virüsü bulaştı ise kesin çözüm bulacaksınız. Belirli zamanlarda önlem için dezenfekte yaptırabilir. Böylelikle Corono virüsünün yaşam alanlarınızda olmadığına emin olabilir huzur içinde yaşayabilir ve çalışabilirsiniz.

Dost İlaçlama Şirketi Olarak Korona Virüsü Dezenfektan Uygulama Alanlarımız.

Ankara’DAKİ EVLERİNİZİ VE İŞ YERLERİNİZİ SAĞLIK BAKANLIĞININ ONAY VERDİĞİ DEZENFEKTANLARLA  DEZENFEKTE  EDİYORUZ. 

* EVLER

* OFİSLER

* MARKETLER

* OKULLAR

* FABRİKALAR

* RESTORANLAR

* KAFETERYALAR

* SİNEMA SALONLARI

* ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Corona virüsüten nasıl korunulur?

Corona virüsü önlemleri nelerdir?

Corona (Covid-19) (Korona) virüsü korunma yöntemleri nelerdir?

 

1 — Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu  salgın esnasında ve sonrasında düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Corona virüs Covid – 19 dezenfeksiyonu haftalık – 15 günlük yada 30 günlük periyotlarla yapılmalıdır. Corona virüs Covid – 19 un (2020 / 03) tarihi ve öncesiyle herhangi bir aşısı, tedavisi ya da ilacı bulunmamaktadır.

Bu sebeple önlemler ve tedbirler alınması gerekmektedir. Bu önlemlerin en başında yaşam alanımızın, araçlarımızın, çalışma alanlarımızın,  vakit geçirdiğimiz tüm kapalı ortamların temizlik, dezenfeksiyon ve sanitasyonun yapılması gerekir.

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu ile hijyenik bir ortam sağlanır ve periyodik ortam dezenfeksiyonu ile mevcut ve var olacak risk minimize edilir.

Korona virüsü ilaçlama ile Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu yöntem ve metotları farklılıklar gösterir. Ortam dezenfeksiyonu ve sanitasyonu hizmeti ile gözle görünmeyen patojen, bakteri ve mantar grupları yok edilip, sağlıklı bir kullanım alanı sunulur. Covid – 19 virüsüne direk temas edecek bir ilaçlama yöntemi bulunmamaktadır.

Bu sebeple mevcut riski minimize etmek ve bakteri üremesini engellemek için mutlaka Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu yaptırılmalıdır. Ortam dezenfeksiyonu hizmeti ile zarar verecek mikroorganizma sayısı azaltılır ve dezenfeksiyon periyotları ile yok edilir.

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu yöntem ve metotları farklılıklar gösterebilir. Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmetinde saf ozon, nötralize edilmiş ozon, hidrojen peroksit ve türevleri kimyasallar kullanılır.

Bu hizmetlerde kullanılan ekipmanlar nötralizatör, jeneratör ve Ulv pülverizatördür. Tüm ekipmanların sonunda Korona virüsü ilaçlaması sisleme metodu ile sonlandırılır.

 

2 — Ortam dezenfeksiyonu hizmetiyle birlikte bireyin kendi kendine alması gereken tedbirlerde bulunmaktadır.

Mümkün olduğunca kalabalık yerlere gidilmemeli, direk temastan kaçınılmalı, ellerin sürekli su ve sabunla yıkanması, kirli ellerle yüze ve gözlere temastan kaçınılması, riskli bireylerin maske takması, yeterli sıvı alınmalı, uyku düzeni oturtulmalı ve dinlenilmelidir.

 

3 — Çok sık aralıklarla temas edilen direk objelerin, dezenfekte ürünleriyle temizlenmesi.

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu; konusunda uzman, tüm yetki ve sertifikalara sahip kurumlara uygulatılması gereken bir hizmettir.

Corona virüsü temizleme ve corona virüsü dezenfeksiyonu; Corona ortam dezenfeksiyonu hizmeti alan kurum ile hizmeti veren kurumun ortaklaşa yapması gereken bir yöntem olmalıdır. Yani Corona virüsünden arındırma hizmeti, sadece ortam dezenfeksiyonu ile mümkün değildir. Kuruluşların kendi içlerinde de her gün yaşam alanlarını, temizleyip dezenfekte etmesi gerekir.

Corona ortam sterilizasyonu ve kendi bünyenizde yaptığınız tüm temizlik faaliyetleri genel olarak tedbir amaçlıdır. Sağlık bakanlığı dahil tüm yetkili kurumlar önlem alınması ve gerekli tedbirleri  belirtmişlerdir.

Evinize iş yerinize uygulayacağımız dezenfektan sayesinde Corono virüsü bulaştı ise kesin çözüm bulacaksınız. Belirli zamanlarda önlem için dezenfekte yaptırabilir. Böylelikle Corono virüsünün yaşam alanlarınızda olmadığına emin olabilir huzur içinde yaşayabilir ve çalışabilirsiniz.

 

Ön değerlendirmenin yüksek riskli çıkması halinde ise uygulama, bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor. Uygulama sayfasında “Son 14 gün içerisinde seyahat edilen ülke”, “Son 14 gün içerisinde herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı”, “Son 14 gün içerisinde solunum yolu hastalığı (nezle, grip, zatürre vb) olan birisiyle temas olup olmadığı, kronik hastalık sorgusu, sağlık çalışanı olunup olunmadığı, ateş durumu, boğaz ağrısı, göğüs sıkışması” gibi hastalığa dair belirtilerin sorgulanması gibi aşamalar bulunuyor. Verilen cevaplara göre kişinin koronavirüs riski durumuna ulaşılıyor ve sistem, çıkan sonuca göre vatandaşa yönlendirmede bulunuyor.